Jak často byste měli čistit koberec? Chcete-li se ujistit, že žijete v čistém a zdravém prostředí, nabízí ÚKLID ZA ROHEM řešení čištění koberců a sedaček.

KOBERCE

  • Koupili jste si krásný nový koberec a přemýšlíte, jestli je čas ho nechat vyčistit?
  • Zajímá Vás, zda se staráte o koberce u Vás doma tak často, jak je potřeba.

Jste na správném místě

V tomto článku budeme diskutovat o frekvenci čištění koberců v závislosti na Vašem životním stylu a výhodách, které z toho plynou.

Jak často byste měli koberce čistit?

Zlatým pravidlem správné údržby koberců je ve vysávání dvakrát týdně a Vaše koberce nechejte profesionálně vyčistit alespoň jednou ročně. Pro oblasti s velkým provozem nebo pro domácnosti s dětmi, domácími zvířaty nebo kuřáky doporučujeme vysávat koberec  min. 3x týdně  a nechat jej důkladně vyčistit každé tři až šest měsíců.

To se však nevztahuje na každou domácnost na Zemi. Chcete-li získat lepší představu o frekvenci čištění, podívejte se na níže uvedené faktory plus některé další:

  • Jsou v domě děti?
  • Vlastníte nějakého domácího mazlíčka?
  • Žije v rodině někdo s alergiemi nebo dýchacími problémy?
  • Máte v objektu kuřáky?
  • Kolik pěšího provozu koberec dostává?
  • Nosíte v domě boty?
 

 

Prodlužte životnost vašeho koberce

Jak plyne čas, vlákna Vašeho koberce začnou sbírat ošklivé věci, jako je špína, prach a skvrny. Takové nahromadění může ovlivnit dýchací systém a zničit koberec. Pokud se o svůj koberec nestaráte, prach a špína pomalu degradují vlákna koberce, což vede, jak můžete uhodnout, k poškození koberce. Chcete-li tomu zabránit, ujistěte se, že necháte kobereček důkladně vyčistit alespoň jednou ročně.

Koberce budou vypadat dobře

Čím více času trávíte čištěním koberců, tím lépe vypadají. Vysávejte je tak často, jak je to možné, abyste si mohli užívat jejich hezký vzhled co nejdéle. Koneckonců, kdo nemá rád vonící, jasný a načechraný koberec?

Profesionální čištění koberců od společnosti ÚKLID ZA ROHEM je tou správnou volbou.

Jak vidíte, pravidelná údržba koberců hraje velmi důležitou roli při zajišťování zdraví vašeho domova. Obzvláště pokud jste rodič nebo máte alergie.

ČALOUNĚNÍ SEDAČEK

Pokud chcete mít čistý a zdravý domov, měli byste vědět: nejšpinavější položkou v domácnosti je pravděpodobně váš gauč.

Proč? No, obvykle si pamatujeme, že setřeme počítače, zameteme a vyčistíme podlahy a vyčistíme koupelny. Ale naše pozornost je často odkloněna od našich pohovek a nábytku – což je místo, kde se usazuje většina prachu a bakterií v našich domovech.

Proč je špinavý nábytek nebezpečím pro naše zdraví? 

Čalounění v našich domovech zachycují nečistoty, alergeny a bakterie v jejich měkkých vláknech. Pomáhá to zlepšit kvalitu vzduchu, který dýcháme na krátkou dobu, dokud se tato vlákna nenaplní kontaminanty – což způsobuje značná zdravotní rizika. Přemýšlejte o množství času, který vy a Vaše rodina trávíte na gauči, ve srovnání s tím, jak často jej čistíte. Jak si dokážete představit, prach, tělové oleje, skvrny, špinavé oblečení a další nečistoty a nebezpečné bakterie na gauči, kde se poté šíří po vašem domě. Pokud jsou v domácnosti zvířata, zdravotní rizika se ještě více zvyšují. Čalounění přitahuje vlasy, lupy, špínu, výkaly a moč jako magnet. Všechny tyto faktory mohou ovlivnit kvalitu vnitřního ovzduší v našich domovech, vyvolat alergie a způsobit nám nemoc.

 

Jak často byste měli mít čalounění očištěno

Nejprve je důležité si uvědomit, že existuje velký rozdíl mezi pravidelným vysáváním nebo bodovým čištěním a hlubokým čištěním nábytku.
Čištění povrchu jako součást vaší rutiny může odstranit prach a škodlivé částice. Pomáhá také chránit Váš nábytek snižováním povrchových nečistot, které mohou časem opotřebovat vlákna čalounění. Bodové čištění může také redukovat viditelné skvrny, když k nim dojde.
Často je však mnohem víc, než se setká s okem. Ve skutečnosti je největším rizikem to, co nevidíte – hluboké bakterie a alergeny, které nelze odstranit bez profesionálního čisticího vybavení.
V zájmu udržení zdravého domova by měl být váš nábytek jednou nebo dvakrát ročně profesionálně vyčištěn. Pokud jsou v domácnosti zvířata nebo děti, měli byste čalounění vyčistit každé 3-4 měsíce.